POWRÓT DO PRODUCENTÓW

Luzzani Dental

Włoski producent wyposażenia unitów stomatologicznych, przede wszystkim popularnych skrzykawko-dmuchawek.

Był początek lat czterdziestych XX wieku, kiedy założyciel Luzzani Dental, Aldo Luzzani, postanowił poświęcić się projektowaniu i produkcji strzykawek dentystycznych. Łącząc swoją kreatywność z dostępną wówczas technologią, jako pierwszy stworzył strzykawkę łączącą wodę i powietrze. Dziś nowe pokolenia na czele firmy czerpią inspirację z przekazanych im zasad przedsiębiorczości i sprawiają, że jest to powód do dumy, w który można wierzyć.

Dla Luzzani Dental „made in Italy” nie jest prostą koncepcją, ale definiuje zbiór wartości, w których jest odzwierciedlony, oraz kontekst produkcyjny, którego historię przyczynił się do napisania.
Design i kształt również odgrywa zasadniczą rolę w użytkowaniu przedmiotu. Z tego powodu sylwetkę strzykawek charakteryzuje ekstremalna esencjonalność, będąca synonimem lekkości, oraz krętość, będąca symbolem ergonomii.

Dział R&D ściśle współpracuje z produkcją, gdyż aby projektować rozwiązania przyszłości trzeba zacząć od obecnych potrzeb. Korzystając z technologii CAD CAM, badane są możliwe ulepszenia i nowe modele, opracowywane są prototypy i przeprowadzane testy w celu sprawdzenia ich rzeczywistej wydajności.

Praca w spokojnym otoczeniu, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i ochrony środowiska, jest podstawowym warunkiem produkcji, w której zwraca się uwagę nie tylko na produkt, ale także na ludzi, którzy go wytwarzają.

ZAPYTAJ O PRODUKT