POWRÓT DO PRODUCENTÓW

NSK Nakanishi

Koncern NSK Nakanishi został założony w 1930 roku w Tokio i od początku swojego istnienia działa właśnie w sektorze producentów sprzętu dla stomatologów. Mimo swojej obecnej wielkości oraz globalnego zasięgu, koncern NSK Nakanishi pozostaje od pokoleń firmą rodzinną, co sprawia, że jakość wyrobów, poziom usług i troska o klientów są jej celami strategicznymi. Od roku 2000 NSK Nakanishi notowana jest na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych. Połączenie rodzinnych tradycji oraz dbałości o markę i jakość z nowoczesnym modelem prowadzenia biznesu jest receptą na niezwykle dynamiczny wzrost i rozwój koncernu.

W ofercie produktów NSK Nakanishi posiadamy między innymi końcówki stomatologiczne z korpusami wykonanymi z tytanu, piaskarki, skalery, mikrosilniki elektryczne i pneumatyczne, urządzenia do endodoncji czy chirurgii a także całą gamę urządzeń z podświetlaniem w technologii LED. Oferujemy również pełen asortyment części zamiennych.

Koncern Nakanishi Seisakusho został założony przez Keiichi Nakanishi w 1930 roku w Tokio i od samego początku swojego istnienia zajmuje się produkcją sprzętu dla stomatologii. Firma powstała pierwotnie w celu produkcji i sprzedaży kątnic stomatologicznych. Swoją obecną nazwę – NSK Nakanishi – nosi od 1953 roku. W 1970 roku firma rozszerzyła swoją działalność na produkcję turbin. Obecnie dostarcza szeroką gamę produktów w zakresie stomatologii.

NSK jest firmą w pełni i w tradycyjnym rozumieniu japońską, co ma potężny wpływ na każdy obszar jej działalności. Tu nie ma miejsca na kompromisy czy zgody na obniżanie standardów. Nie zysk jest najważniejszy, a dostarczanie jakości, podpisywanej nazwiskiem rodziny Nakanishi, której już czwarte pokolenie zarządza firmą. Mimo swej obecnej wielkości i globalnego zasięgu, NSK od pokoleń pozostaje firmą rodzinną, co sprawia, że jakość wyrobów, poziom usług i troska o klientów są jej głównymi celami strategicznymi.

Agresywny marketing zagraniczny NSK od lat 60. XX wieku doprowadził do tego, że firma zaczęła działać na arenie międzynarodowej. W ostatnich latach NSK podjęło szereg działań w zakresie rozwoju rozpoznawalności marki NSK jako wiodącej w branży stomatologicznej. NSK to obecnie globalna marka, której silne strony to bogaty asortyment produktów, wyrafinowane wzornictwo, wysoka jakość, rozbudowana globalna sieć sprzedaży i obsługi klienta.

Produkty ze znaczkiem NSK są znane w ponad 130 krajach, gdzie wysoka jakość i niezawodność są cenione. NSK uzyskuje około 75% swoich przychodów ze sprzedaży zagranicznej i weszła na silnie konkurencyjny światowy rynek. Aby rozwijać się jako marka globalna, NSK posiada obecnie spółki-córki, fabryki i centra logistyczne w 12 krajach na całym świecie.

NSK jest przede wszystkim liderem w produkcji instrumentów wysokoobrotowych. Obecnie są to dwie główne serie produktowe: Ti-Max Z (klasa premium) oraz S-Max M (klasa advanced). Jako pierwszy producent na świecie wprowadził do masowej produkcji końcówki z korpusami wykonanymi z tytanu. Takie korpusy są praktycznie niezniszczalne i o kilkadziesiąt procent lżejsze, niż te wykonanie ze stali nierdzewnej. NSK jest również liderem w produkcji turbin powietrznych ze swoim oryginalnym, opatentowanym, zintegrowanym kartridżem (rotorem), którego unikalna konstrukcja zapewnia pracę cichą i bez wibracji oraz dłuższą żywotność.

Stomatologia przechodzi obecnie znaczne zmiany, obejmujące między innymi zwiększoną świadomość profilaktyki, a także rozszerzenie nowych koncepcji medycznych, takich jak minimalna inwazyjność i rosnąca popularność leczenia implantologicznego. NSK dostrzega te zmiany. Reaguje poprzez rozszerzanie linii produktowej „oral higene” – od skalerów ultradźwiękowych VARIOS oraz piaskarek Prophy-Mate i Perio-Mate, aż po najnowsze urządzenie Varios Combi Pro – wolnostojące zintegrowane urządzenie do skalingu i piaskowania. Również seria urządzeń do chirurgii i implantologii stale się poszerza – obecnie dwa główne urządzenia to unit implantologiczny Surgic Pro2 oraz piezoelektryczne urządzenie do chirurgii Variosurg3.

ZAPYTAJ O PRODUKT